Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Hamulec dla eksportu leków

16 grudnia 2015 | Prawo | Katarzyna Nowosielska

Minister podwyższy ceny urzędowe refundowanych medykamentów. Dzięki temu zostaną w Polsce.

katarzyna nowosielska

Krzysztof Łanda, nowy wiceminister zdrowia, odpowiedzialny za politykę lekową, ma plan na polepszenie pacjentom dostępu do leków. Zapowiada gruntowne zmiany w ustawie refundacyjnej i prawie farmaceutycznym.

– Podwyższymy ceny nominalne leków, a obniżymy ich ceny efektywne. Dzięki temu przestaną wyjeżdżać z Polski, a NFZ i pacjenci nie stracą – zapowiadał wiceminister Łanda na posiedzeniu sejmowej Komisji Zdrowia.

Wyższe ceny urzędowe leków mogłyby spowodować że hurtowniom farmaceutycznym nie opłacałoby się...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10322

Wydanie: 10322

«
  • grudzień
  • 2015
»
PnWtŚrCzPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
Spis treści
Zamów abonament