Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kto ma prawo do jubileuszówki

08 marca 2016 | Administracja | Małgorzata Jankowska

Funkcjonariusz sam musi udokumentować wysługę lat 
uprawniającą do nagrody jubileuszowej. Może to zrobić, przedstawiając zaświadczenia albo powołując świadków.

Nagroda jubileuszowa jest dodatkowym świadczeniem pieniężnym przysługującym wszystkim zatrudnionym w tzw. sferze budżetowej, w tym funkcjonariuszom służb mundurowych. Wypłaca się ją niezwłocznie po nabyciu do niej prawa, czyli po osiągnięciu przez uprawnioną osobę odpowiedniego stażu służby. Dlatego jego prawidłowe ustalenie ma tu kluczowe znaczenie.

Zasady ustalania stażu uprawniającego policjanta do nagrody jubileuszowej określa rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 19 czerwca 2002 r. w sprawie okresów wliczanych do okresu służby, od którego zależy nabycie prawa do nagrody jubileuszowej, oraz trybu jej obliczania i wypłacania policjantom (DzU nr 100, poz. 913 ze zm., dalej rozporządzenie nagrodowe). Zgodnie z nim do okresu służby, od którego zależy nabycie przez policjanta prawa do nagrody jubileuszowej, wlicza się:

- okresy służby i pracy oraz inne okresy uwzględniane policjantom przy ustalaniu wzrostu uposażenia zasadniczego z tytułu wysługi lat,

- okres studiów w szkole wyższej przewidziany programem nauczania w łącznym wymiarze nie większym niż pięć lat, pod warunkiem uzyskania dyplomu ich ukończenia.

Przy czym w sytuacji, gdy okresy te się dublują, do stażu zaliczony może być tylko jeden z nich. Nie wynika to wprost z przepisów rozporządzenia. Według niektórych funkcjonariuszy oznacza to, że jedynym warunkiem zaliczenia okresu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum to wszystkie treści publikowane w "Rzeczpospolitej" od 1993 roku.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Wydanie: 10389

Wydanie: 10389

Spis treści
Zamów abonament