Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Przestępcy tracą majątek

08 marca 2016 | Kraj | Grażyna Zawadka
Jeden z zatrzymanych przez CBŚP w sprawie fikcyjnego obrotu olejem. Podejrzanym zajęto domy i grunty o łącznej wartości  52 mln zł
źródło: CBŚ Policji
Jeden z zatrzymanych przez CBŚP w sprawie fikcyjnego obrotu olejem. Podejrzanym zajęto domy i grunty o łącznej wartości 52 mln zł

Majątki podejrzanych 
o łącznej wartości 905 mln zł zajęli w ub.r. policjanci. To wzrost o jedną trzecią.

– Największe sumy zabezpieczeń miały miejsce w sprawach dotyczących przestępstw gospodarczych, w tym wyłudzeń VAT, m.in. w obrocie tytoniem czy paliwami – mówi Iwona Kuc z Komendy Głównej Policji.

Najlepiej z wyszukiwaniem mienia sprawców przestępstw – zarówno wywodzących się ze zorganizowanych gangów, jaki i białych kołnierzyków czerpiących zyski z oszustw gospodarczych – radziło sobie Centralne Biuro Śledcze. CBŚ zajęło w zeszłym roku mienie warte ponad 661 mln zł (co stanowi dwie trzecie całej kwoty zabezpieczeń), czyli dwukrotnie więcej niż w 2014 r.

W czołówce znalazły się też stołeczna policja, która zajęła majątki za ponad 45 mln zł, oraz białostocka (27 mln zł) i wielkopolska (22 mln zł).

Domy, grunty...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10389

Wydanie: 10389

Spis treści
Zamów abonament