Kto znajdzie czas, by stać w kolejce po tani lokal
Budowa tanich, a przez to kiepskich jakościowo, osiedli jest urbanistycznie szkodliwa - ocenia część deweloperów.
Rządowe pomysły budowy mieszkań w ramach Mieszkania+ nie przekonują Waldemara Wasiluka, wiceprezesa spółki Victoria Dom.
– Budowa tanich, a przez to kiepskich jakościowo, osiedli jest urbanistycznie szkodliwa. Doświadczenia nie wskazują, że rząd jest w stanie jednocześnie dużo i efektywnie budować – komentuje Wasiluk.
Hurtowy budowniczy
Wiceszef Victorii Dom podkreśla, że kompetencje i doświadczenie w budowie mieszkań mają deweloperzy. – A tworzenie jednorodnych osiedli doprowadzi do psucia dobrej, atrakcyjnej i urozmaiconej architektonicznie zabudowy – ocenia Wasiluk. – Budowa tanich osiedli w atrakcyjnych miejscach jest niezrozumiała. Program ma być realizowany tylko dlatego, żeby zrealizować polityczne obietnice. Oczywiście, idea pomocy potrzebującym rodzinom jest słuszna. Pomoc musi być jednak przemyślana i racjonalna.
Zdaniem Wasiluka deweloperzy mogliby przeznaczać część budowanych osiedli na...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta