Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

E-rewolucja w szpitalach cały czas niepewna

20 czerwca 2016 | Prawo | Katarzyna Nowosielska

Placówki medyczne mają półtora roku, by przejść na elektroniczną dokumentację. Powiatowe, w przeciwieństwie do wojewódzkich, mogą nie zdążyć.

Katarzyna Nowosielska

Godzina zero dla szpitali i przychodni wybije 1 stycznia 2018 r. Do tego czasu wszystkie powinny się posługiwać już elektronicznym obiegiem dokumentacji medycznej. Tak przewiduje ustawa o systemie informacji w ochronie zdrowia. Termin ten Sejm, nowelizując ustawę, już dwukrotnie przesuwał. Najpierw bowiem cyfrowa dokumentacja we wszystkich placówkach medycznych miała się pojawić z 1 sierpnia 2014 r., później 1 sierpnia 2017 r., aż wreszcie termin został przełożony na 1 stycznia 2018 r.

Czas, w którym lecznice miały przejść na dokumentację medyczną, nie dla wszystkich okazuje się realny. Przygotowania nie wyglądają optymistycznie w szpitalach powiatowych.

– Nie będą one gotowe za półtora roku. Brakuje pieniędzy na wdrożenie systemów informatycznych. Ten proces przejścia na elektroniczną...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10475

Wydanie: 10475

Spis treści
Zamów abonament