Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rozmowa z robotem jak z człowiekiem

20 czerwca 2016 | Dobra Firma
Prezes Dawid Wójcicki i wiceprezes Krzysztof Płachta podczas debiutu spółki na NewConnect. Na razie nie jest planowana emisja akcji.
źródło: materiały prasowe
Prezes Dawid Wójcicki i wiceprezes Krzysztof Płachta podczas debiutu spółki na NewConnect. Na razie nie jest planowana emisja akcji.

Voicetel wprowadza na rynek swój flagowy produkt, umożliwiający automatyczną obsługę klientów dzwoniących na infolinię.

maciej rudke

Voicetel szykuje się do zrewolucjonizowania obsługi w infoliniach. – Nasza technologia Brilliance dotyczy rozumienia mowy, a nie jej rozpoznawania. Dostępne od dawna rozwiązania opierające się o rozpoznawanie mowy pozwalają na wybieranie jednej z wymienionych, zdefiniowanych w systemie opcji, natomiast nasza opiera się o interpretację wypowiedzi – mówi Dawid Wójcicki, prezes Voicetela.

To już dialog

Na czym w praktyce polega różnica? – Podejście innych dostawców do automatycznej obsługi telefonicznej tworzy raczej alternatywę dla wybierania tonowego, np. zamiast „W celu umówienia wizyty, naciśnij 1" można usłyszeć „W celu umówienia wizyty, powiedz WIZYTA". To w pewnym stopniu usprawnia nawigację, ale nie umożliwia realizacji obsługi telefonicznej. Dopiero rozumienie sensu wypowiedzi i intencji człowieka pozwala na wystąpienie realnego dialogu z robotem, a to właśnie dialog jest naturalnym sposobem komunikacji telefonicznej, np. umawiania wizyty, zamawiania biletów, zasięgania informacji – wyjaśnia Wójcicki.

Podkreśla, że...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10475

Wydanie: 10475

Spis treści
Zamów abonament