Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jaki leasing

20 czerwca 2016 | Dobra Firma
Leasing z dużą wartością wykupu ułatwia finansowanie droższych modeli jak Audi Q7.
źródło: Audi
Leasing z dużą wartością wykupu ułatwia finansowanie droższych modeli jak Audi Q7.

Przedsiębiorcy mogą wybierać spośród dwóch rodzajów leasingu.

Robert Przybylski

Od kilku lat klienci firm leasingowych mogą wybierać między dwiema ofertami: leasingiem tradycyjnym z wykupem auta za przysłowiową złotówkę, oraz leasingiem z dużą wartością wykupu. W obu przypadkach raty leasingowe można wliczyć w koszt uzyskania przychodu, co zatem przesądza o wyborze jednej z tych ofert i jakie rozwiązanie jest najkorzystniejsze?

Wybór finansowania

Odpowiedź na powyższe pytanie zależy od oczekiwań klienta i jego polityki finansowej. Jeżeli ma fundusze na zwiększenie aktywów, może wybrać leasing klasyczny. Natomiast jeżeli potrzebuje niskiej raty miesięcznej, może skorzystać z ofert firm leasingowych, które w klasycznym leasingu operacyjnym znacznie zwiększają ratę końcowa (wykup za np. 20-30 proc.). – Jednak musimy pamiętać, że koszt całkowity będzie większy (wpłata początkowa, raty finansowe, ewentualne raty eksploatacyjne, wykup) oraz po okresie umowy zaangażować znaczne środki w wykup, które mogłyby być ulokowane np. w inwestycje – ostrzega członek Stowarzyszenia Kierowników Flot Samochodowych Marcin Pawłowski, którego firma 4optima specjalizuje się w optymalizacji kosztów floty.

Wybierając ofertę z niską ratą miesięczną można też skorzystać z leasingu z dużą wartością wykupu. Ta oferta przypomina najem długoterminowy, a jej niskie raty wynikają z wysokiej wartości końcowej samochodu,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10475

Wydanie: 10475

Spis treści
Zamów abonament