Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Niższe emerytury dla WSI

20 czerwca 2016 | Kraj | Wiktor Ferfecki

Obniżka świadczeń ma objąć bezpiekę cywilną i wojskową.

– Ciągle zapominamy o tym, jaką rolę odgrywały służby wojskowe. Działały na poziomie strategicznym, więc z punktu widzenia tłumienia opozycji odgrywały ważniejszą rolę niż służby cywilne – mówi Jerzy Bukowski z Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych. Jego stowarzyszenie apeluje do MON i MSWiA o obniże- nie emerytur byłym funkcjonariuszom wywiadu i kontrwywiadu wojskowego. O tym, że świadczenia spadną w przypadku byłych pracowników cywilnej bezpieki, MSWiA poinformowało przed kilkoma dniami.

Już raz obniżono emerytury byłym funkcjonariuszom służb bezpieczeństwa. W 2009 roku ustawę „dezubekizacyjną" przyjął Sejm zdominowany przez PO. Ustawa przewidywała obniżenie podstawy wymiaru emerytury z 2,6 do 0,7 proc. za służbę w organach bezpieczeństwa państwa w latach 1944–1990. Objęła...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10475

Wydanie: 10475

Spis treści
Zamów abonament