Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

PO potrzebuje Schetyny 2.0

20 czerwca 2016 | Kraj | Jacek Nizinkiewicz
Ewa Kopacz trzyma ludzi razem w PO – mówi Sławomir Nitras
autor zdjęcia: Dariusz Gorajski
źródło: Fotorzepa
Ewa Kopacz trzyma ludzi razem w PO – mówi Sławomir Nitras

Sławomir Nitras | Albo będziemy partią dużą, albo nie będzie nas wcale – mówi poseł Platformy.

Za Platformą Obywatelską seria wstrząsów. W prawach członka partii został niedawno zawieszony Michał Kamiński, uznawany za stronnika byłej premier Ewy Kopacz. Kilku innych jej zwolenników władze PO wezwały na dywanik w związku z ich wypowiedziami lub aktywnością w mediach.

W powszechnej opinii przewodniczący Platformy Grzegorz Schetyna podporządkowuje sobie partię, którą przejął z rąk Kopacz.

Rz: Dlaczego PO walczy sama ze sobą?

Sławomir Nitras, poseł PO, były główny doradca premier Ewy Kopacz: Platforma jest w momencie, w którym musi podsumować ostatnie osiem lat, odpowiedzieć na pytanie, jak bronić swojego dorobku, nie pozwolić przekreślić tych lat, wyjątkowo dobrych dla Polski, ale też głośno powiedzieć, co było złe i co wymaga poważnej korekty. Jakie wnioski wyciągamy. To może tworzyć wrażenie chaosu, ale mam poczucie, że ta debata wyda dobre owoce.

Są podziały w partii?

Jeśli porównać nas ze standardami PiS, to jesteśmy wyjątkowo rozgadaną i niespójną partią. A tak serio, to jesteśmy energiczni – i to dobrze.

Marek Migalski napisał ostatnio w „Rzeczpospolitej", że działanie Grzegorza Schetyny w przyszłości przyniesie mu premierostwo.

Migalski nazwał się kiedyś ornitologiem, który postanowił nauczyć się latać. Czytając jego recepty, mam poczucie, że jest...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10475

Wydanie: 10475

Spis treści
Zamów abonament