Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Firma chciała płacić mniej a straciła wszystko

24 sierpnia 2016 | Dobra Firma | Renata Krupa-Dąbrowska

Spółka zakwestionowała wysokość opłaty za zajęcie pasa drogowego, w konsekwencji odebrano jej zezwolenie na handel przy drodze.

Prezydent udzielił spółce zezwolenia na zajęcie fragmentu pasa drogi powiatowej pod kiosk handlowy na okres od 1 lutego 2015 r. do 31 stycznia 2016 r. Planowała sprzedawać tam napoje energetyczne oraz prowadzić mały salon gier. Spółka nie była do końca zadowolona. Prezydent wyliczył opłatę z tego tytułu w wysokości 10,95 tys. zł. Według niej to za dużo. Postanowiła odwołać się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. Okazało się to niekorzystną dla niej decyzją.

Zakaz gier w punkcie handlowym

SKO uchyliło bowiem zezwolenie. Uznało, że prezydent nie wyjaśnił wszystkich okoliczności sprawy istotnych dla rozstrzygnięcia, w szczególności rodzaju działalności prowadzonej w kiosku, co wprost przekłada się na wysokość opłaty za zajęcie pasa drogowego.

Prezydent zajął się więc raz jeszcze sprawą i odmówił udzielenie zezwolenia. Po raz drugi spółka odwołała się do SKO. A kolegium oddaliło skargę. SKO podkreśliło, że z uzupełnienionego materiału dowodowego sprawy przez prezydenta miasta wynika, że prowadzenie działalności w zakresie urządzania i prowadzenia gier na automatach w punktach usytuowanych w lokalach handlowych, usługowych lub gastronomicznych jest niedozwolone.

Opłata...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10530

Wydanie: 10530

Spis treści
Zamów abonament