Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zagraniczne fundusze wierzą w polski rynek najmu

24 sierpnia 2016 | Ekonomia | Grażyna Błaszczak
Za ok. 100 mln zł Bouwfonds European Residential Fund kupił  w stolicy budynek z lokalami na wynajem. Dziś jest to jeszcze projekt.
źródło: Materiały Inwestora
Za ok. 100 mln zł Bouwfonds European Residential Fund kupił w stolicy budynek z lokalami na wynajem. Dziś jest to jeszcze projekt.

Kto kupuje mieszkania na wynajem i ile chce na nich zarobić?

Czas na duże inwestycje na polskim rynku mieszkań na wynajem. Zdaniem Maximiliana Mendla, partnera w firmie doradczej Reas, drzwi dla inwestorów instytucjonalnych właśnie zostały otwarte przez dwa duże fundusze: Catella Real Estate AG i Bouwfonds Investment Management.

Ekspert przypomina, że lipiec przyniósł dwie bezprecedensowe na polskim rynku nieruchomości mieszkaniowych transakcje z udziałem zagranicznych inwestorów instytucjonalnych. Firma Catella Real Estate AG została właścicielem 72 apartamentów w budynku Złota 44 w stolicy. Kilka dni później doszło do zawarcia przez fundusz Bouwfonds Investment Management transakcji kupna deweloperskiego projektu mieszkaniowego ze 193 lokalami.

Kto i dlaczego kupił

Obie spółki reprezentują otwarte fundusze inwestujące w rynek nieruchomości, działające na podstawie niemieckiego prawa inwestycyjnego. – Fundusze te, skupiające się wyłącznie na nieruchomościach mieszkaniowych z przeznaczeniem na wynajem, skierowane są do inwestorów instytucjonalnych,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10530

Wydanie: 10530

Spis treści
Zamów abonament