Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Monsieur Bling Bling wraca do gry

24 sierpnia 2016 | Świat | Jędrzej Bielecki

To już wiadomość oficjalna: Nicolas Sarkozy chce ponownie zostać prezydentem. Swój program publikuje w środę w książce „Tout pour la France" (Wszystko dla Francji).

Dotychczasowy lider republikanów (w dniu zgłoszenia kandydatury musiał zrezygnować z przywództwa partii) gra na twardy, prawicowy elektorat. Wśród jego propozycji znajduje się m.in. reforma zasady automatycznego przyznawania francuskiego obywatelstwa osobom, które urodziły się we Francji i ukończyły 18 lat (prawo ziemi), zmiana działania strefy Schengen, zaostrzenie reguł obowiązujących w okresie stanu wyjątkowego.

– Sarkozy liczy na strach przed zamachami, przed islamem. Kalkuluje, że w prawyborach na kandydata republikanów w listopadzie wezmą udział przede wszystkim działacze partyjni. Ale może się przeliczyć, bo głosować może tego dnia każdy Francuz, który zadeklaruje...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10530

Wydanie: 10530

Spis treści
Zamów abonament