Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Koniec z wolontariatem i wyzyskiem lekarzy

24 sierpnia 2016 | Prawo | Karolina Kowalska

Zniesienie wolontariatu i ustalanie miejsc na rezydenturach na podstawie map potrzeb zdrowotnych – to założenia resortowego zespołu do zmian w systemie kształcenia.

System kształcenia podyplomowego powinien być jak najbardziej przyjazny dla medyków i umożliwić jak najszybsze uzyskanie tytułu specjalisty – uznali członkowie ministerialnego zespołu opracowującego założenia zmian systemu kształcenia lekarzy i lekarzy dentystów.

Zespół, który nad rekomendacjami pracuje od marca, chce wyeliminować patologie, takie jak wolontariat czy wykorzystywanie rezydentów i stażystów do czynności niezgodnych z programem. Proponuje więc całkowite zniesienie wolontariatu, który wciąż obowiązuje jako forma odbywania szkolenia w specjalizacjach najbardziej obleganych, takich jak ginekologia i położnictwo, dermatologia czy okulistyka. Lekarze,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10530

Wydanie: 10530

Spis treści
Zamów abonament