Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Obietnica przyznania akcji bez PIT

24 sierpnia 2016 | Prawo | Aleksandra Tarka

wyrok | Samo przyznanie opcji na akcje w ramach motywacyjnego programu dla pracowników nie powoduje powstania przychodu z innych źródeł.

We wtorek Naczelny Sąd Administracyjny wydał wyrok korzystny dla osób, których firmy motywują bonusami w postaci tzw. opcji na akcje.

Zachęta od firmy

Sprawa dotyczy dość popularnych programów motywacyjnych dla pracowników. We wniosku o interpretację podatnik wyjaśnił, że jest zatrudniony na umowę o pracę przez polską spółkę należącą do międzynarodowej grupy. W związku z zatrudnieniem został objęty programem motywacyjnym organizowanym przez fińską spółkę z grupy notowanej na helsińskiej giełdzie papierów wartościowych. W programie mogą uczestniczyć wybrane osoby związane ze spółkami z grupy. Program polega na nieodpłatnym warunkowym przyznaniu wybranym uczestnikom (w tym pracownikom i zleceniobiorcom firmy polskiej) opcji na akcje fińskiej spółki. To pozwala...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10530

Wydanie: 10530

Spis treści
Zamów abonament