Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA

Najszybciej rozwijał się eksportowy

27 lutego 2017 | Dodatki Jednodniowe

Faktorzy należący do Polskiego Związku Faktorów odnotowali na koniec 2016 roku obroty o łącznej wartości 158 mld zł. W porównaniu z obrotami z ubiegłego roku jest to wzrost o 20 proc.

Branża nieprzerwanie od 2009 roku wykazuje dwucyfrową dynamikę wzrostu. Z faktoringu skorzystało w 2016 roku 7853 klientów (7046 w roku 2015). Faktorzy sfinansowali 7,5 mln faktur (6,5 mln w roku 2015).

Faktoring jest coraz częściej postrzegany zarówno przez klientów, jak i instytucje finansowe jako wygodne i bezpieczne narzędzie, dzięki któremu przedsiębiorcy zyskują płynność finansową. Jednocześnie jako komercyjne źródło finansowania krótkoterminowego jest alternatywą dla kredytu bankowego. Istotną, zwłaszcza w czasach dekoniunktury i niepewności, a obecnie często niedocenianą funkcją faktoringu jest zabezpieczenie ryzyka handlowego związanego ze zwłoką lub niewypłacalnością kontrahentów. Sprzedaż z odroczonym terminem płatności, tzw. kredyt kupiecki, jest podstawowym sposobem realizacji transakcji w gospodarce....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA
Wydanie: 10686

Wydanie: 10686

Spis treści
Zamów abonament