Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kolejne przepisy zmorą spółek notowanych na warszawskiej giełdzie

27 lutego 2017 | Ekonomia

Dyrektywa MAR przewiduje milionowe kary dla członków zarządów i ich rodzin za niewypełnianie obowiązków informacyjnych.

Już za niespełna rok co najmniej 100 największych polskich spółek poza zyskami czy przychodami będzie się musiało dzielić informacjami na temat tego, jak przeciwdziałają korupcji, redukują emisję zanieczyszczeń czy zużycie wody oraz dbają o związki zawodowe. Nowymi zasadami raportowania tzw. danych niefinansowych zostaną objęte firmy zatrudniające co najmniej 500 pracowników i posiadające 85 mln zł aktywów lub generujące przynajmniej 170 mln zł przychodów.

Choć cel wprowadzenia regulacji wydaje się szczytny, coraz bardziej utrudniają one życie spółkom. Tym bardziej że to kolejne w ostatnim czasie rygory informacyjne spadające na ich barki. Narzekają zwłaszcza mniejsi przedsiębiorcy, którzy nie mają pod ręką własnego zespołu prawników.

Największe kontrowersje na rynku budzą nowe przepisy dotyczące publikowania tzw. informacji poufnych. Uległy one zaostrzeniu w lipcu ubiegłego roku, gdy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10686

Wydanie: 10686

Spis treści
Zamów abonament