Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czy szef straży będzie z GROM?

27 lutego 2017 | Kraj | Wiktor Ferfecki
Jarosław Kaczyński jest ochraniany przez byłych komandosów z GROM. Niewykluczone, że nowy szef Straży Marszałkowskiej również będzie z tej jednostki.
autor zdjęcia: Leszek Szymański
źródło: PAP
Jarosław Kaczyński jest ochraniany przez byłych komandosów z GROM. Niewykluczone, że nowy szef Straży Marszałkowskiej również będzie z tej jednostki.

PiS szuka komendanta sejmowej służby. Może nim zostać były żołnierz jednostki specjalnej.

GROM Group to firma ochroniarska, którą tworzą byli komandosi. Specjalizuje się w ochronie VIP-ów, a jej najsłynniejszym klientem jest prezes PiS Jarosław Kaczyński. Miesięcznie za jego ochronę partia płaci około 100 tys. zł. I to właśnie z tej firmy może się wywodzić nowy komendant straży marszałkowskiej. Na razie na tym stanowisku trwa najdłuższy wakat od wielu lat, który rozpoczął się 19 stycznia br. dymisją dotychczasowego komendanta Arkadiusza Koschalke.

Jego odwołanie ma związek z blokadą sali sejmowej przez opozycję. Zdaniem polityków PO komendanta zdymisjonowano, bo nie godził się na użycie siły wobec opozycji. Nasi rozmówcy w PiS sugerują, że komendant mnożył wątpliwości...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10686

Wydanie: 10686

Spis treści
Zamów abonament