Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wirtualna waluta jest ceniona niczym złoto

27 lutego 2017 | Ekonomia
Złoto ery internetu
źródło: Rzeczpospolita
Złoto ery internetu

Kurs bitcoina jest już o krok od ceny uncji złota. Jego notowania w górę podbija nadzieja, że wkrótce wirtualna waluta znajdzie się w głównym nurcie finansów.

W piątek za jednostkę bitcoina, najpopularniejszej spośród wirtualnych walut, po raz pierwszy w historii trzeba było zapłacić ponad 1200 dol. Wprawdzie tę psychologiczną barierę kurs bitcoina sforsował tylko przejściowo, ale i tak jest rekordowo wysoki. Od początku roku zwyżkował już o ponad 20 proc., a w ciągu minionych 12 miesięcy o 182 proc. W efekcie łączna wartość 16,2 mln bitcoinów, które są dziś w obrocie, sięgnęła 19 mld dol. To tyle, co 41 proc. wartości polskich banknotów i monet.

Dzięki tej dobrej passie cena bitcoina, który ze względu na ograniczoną podaż (reguluje ją kod źródłowy) przypomina nieco tradycyjne kruszce, zbliżyła się do ceny złota. Za uncję tego metalu, który od grudnia też szybko drożeje, trzeba dziś zapłacić około 1255 dol....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10686

Wydanie: 10686

Spis treści
Zamów abonament