Karta Różnorodności – deklaracja otwartości
Międzynarodowa inicjatywa ma na celu upowszechniać działania na rzecz spójności i równości społecznej.
Wielu pracodawców uważa, że zarządzanie różnorodnością nie jest im do niczego potrzebne, gdyż zatrudniając wyłącznie na podstawie kompetencji, potwierdzają nie tylko wizerunek firmy otwartej i tolerancyjnej, ale też tworzą firmę przyjazną różnorodnym pracownikom.
Niestety, to za mało. Warto zadbać o regulacje wspierające atmosferę wzajemnego szacunku oraz szkolenia pomagające pracownikom zrozumieć nieświadome uprzedzenia i obszary do rozwoju, budujące otwarte i włączające miejsca pracy. Tu z pomocą przychodzi Karta Różnorodności, koordynowana w Polsce od pięciu lat przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
Karta Różnorodności jest międzynarodową inicjatywą wspieraną przez Komisję Europejską, której celem jest upowszechnianie zarządzania różnorodnością i przeciwdziałania dyskryminacji w miejscu pracy. Od 2004 r., kiedy Karta zaistniała we Francji, pomysł podjęło kolejnych 17 krajów. Polska jako pierwszy z czterech krajów z tzw. bloku wschodniego jest w tym gronie od pięciu lat.
Podpisując Kartę Różnorodności, firmy i organizacje deklarują chęć działania na rzecz spójności i równości społecznej w miejscu pracy i poza nim, wyrażając gotowość włączania w te działania...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta