Zdrowie, natura i integracja społeczna
Żywiec Zdrój: Monika Matak, kierownik ds. zrównoważonego rozwoju.
Żywiec Zdrój podkreśla, że jest bardzo związany ze swoją małą ojczyzną – regionem żywieckim...
Monika Matak: Stamtąd się wywodzimy, Żywiec widnieje w nazwach wszystkich naszych produktów, tam biją nasze źródła, tam mamy trzy z pięciu zakładów produkcyjnych. Nie chciałabym, żeby zabrzmiało to jak banał, ale właśnie tam jest nasze serce. Całość naszej strategii odpowiedzialności społecznej i zrównoważonego rozwoju bazuje bardzo mocno na tym, że działamy tam, skąd pochodzimy i gdzie prowadzimy naszą działalność.
Jakie działania podejmujecie w ramach strategii?
To przede wszystkim szeroki wachlarz działań proekologicznych. Mam tu na myśli projekty dotyczące zachowania bioróżnorodności. U ich podstaw leży świadomość, że 25 proc. powierzchni globu to góry, które z kolei są zbiornikiem blisko połowy zasobów wodnych na świecie. Zachowanie bioróżnorodności na polskich terenach górskich jest więc absolutnie kluczowe dla dobrostanu całego kraju. Bardzo mocno poprzez różnego rodzaju programy wspieramy także lokalną społeczność. Współpracujemy z tamtejszymi organizacjami pozarządowymi, ale także z władzami gminnymi i powiatowymi. Wszędzie tam, gdzie potrzebne jest...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta