Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nowak-Far: Prezydent powinien zawetować ustawę o IPN

05 lutego 2018 | Prawo | jaga
źródło: rzeczpospolita.tv

Mamy superpoważny kryzys. Rozjechano nas. Przegraliśmy, bo wyeksponowaliśmy wadliwy kod pamięci, wszyscy na świecie już go używają. Na dodatek w kontekście, w którym Polsce zarzuca się złą wolę – mówił prof. Artur Nowak-Far z Instytutu Prawa Szkoły Głównej Handlowej, były wiceminister spraw zagranicznych, w programie Jolanty Ojczyk #RZECZoPRAWIE

Jego zdaniem źle się stało, że z jednej strony premier Morawiecki powołuje zespół ds. dialogu prawno-historycznego, który ma przywrócić zdrowe relacje między Polską a Izraelem, a z drugiej w tym samym czasie Senat uchwala ustawę o IPN w kształcie budzącym sprzeciw Izraela. – Takie poczynania mogą być odbierane za granicą jako wytwarzanie chaosu: z jednej strony zaprasza się do stołu rozmów, a z drugiej pokazuje, że właściwie nie ma o czym rozmawiać, bo wszystko jest załatwione.

W tej sytuacji prezydent nie powinien się wykazywać biernością, lecz raczej zawetować ustawę. Dlaczego? – Po to, żeby stworzyć pole do dyskusji z partnerami z zagranicy, którzy mają coś do powiedzenia, interesują się polską legislacją, polską historią. Nie dostrzegamy ich, a oni mają istotne znaczenie – powiedział prof. Artur Nowak-Far. 

Wydanie: 10969

Wydanie: 10969

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Monitor Księgowość i Podatki

Zamów abonament