Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W Willingen na mocną piątkę

05 lutego 2018 | Sport | Krzysztof Rawa
Norweg Johann Andre Forfang wygrał niedzielny konkurs w Willingen i potwierdził, że jest jednym z najpoważniejszych kandydatów do olimpijskich medali.
autor zdjęcia: Christof Stache
źródło: AFP
Norweg Johann Andre Forfang wygrał niedzielny konkurs w Willingen i potwierdził, że jest jednym z najpoważniejszych kandydatów do olimpijskich medali.

W sobotę czwarty, w niedzielę drugi – wystarczyło, by Kamil Stoch wygrał miniturniej Willingen Five i wrócił na szczyt PŚ. Teraz igrzyska.

Wyniki trzech dni rywalizacji polskich skoczków na Mühlenkopfschanze powodują, że można z optymizmem patrzeć w olimpijską przyszłość. Z pięciu serii składających się na cykl Willingen Five Stoch zwyciężył w trzech, raz był drugi i raz dziewiąty (w sobotę).

Dawid Kubacki i Piotr Żyła stawali na podium, Stefan Hula i Maciej Kot zajmowali miejsca w pierwszej dziesiątce – słowem, było dobrze, nawet jeśli w ostatnich zawodach pucharowych przed igrzyskami nie wystartowali najlepsi Austriacy, Japończycy i zawsze groźny w latach olimpijskich Szwajcar Simon Ammann.

Lider reprezentacji Polski zdobył główną premię nowego niemieckiego turnieju w wysokości 25 tys. euro, dołożył jeszcze 5 i 8 tys. franków szwajcarskich przysługujących za rezultaty wedle zwykłego taryfikatora...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10969

Wydanie: 10969

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Monitor Księgowość i Podatki

Zamów abonament