Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Spieszą się po prawo jazdy na starych zasadach

05 lutego 2018 | Prawo | Agata Łukaszewicz

W szkołach nauki jazdy widać duży ruch. To ostatni dzwonek, by mniej zapłacić za uprawnienia i uniknąć dwuletniego okresu próbnego.

Najpopularniejsze ośrodki szkolenia kierowców w całej Polsce przeżywają oblężenie.

– Mamy na kursach o 30 proc. kandydatów więcej – usłyszeliśmy w kilkunastu ośrodkach, z którymi rozmawiała „Rzeczpospolita". W ponad połowie uruchomiono dodatkowe zajęcia, gdzieniegdzie zorganizowano dodatkowe grupy.

Eksperci twierdzą, że to dopiero początek. Na wzmożony ruch egzaminacyjny szykują się powoli wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego, w których kandydaci na kierowców zdają egzaminy na prawo jazdy. To bowiem do nich trafi fala, która dziś szkoli się na kursach.

– Zawsze kiedy zbliżał się termin wejścia w życie zmian dla kierowców, przeżywaliśmy egzaminacyjny boom. Bywało, że zatrudnialiśmy dodatkowych egzaminatorów, a na termin egzaminu czekało się tygodniami – usłyszeliśmy w Warszawie i Krakowie. Wygląda na to, że tak będzie też tej wiosny....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10969

Wydanie: 10969

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Monitor Księgowość i Podatki

Zamów abonament