Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Deweloper zapłaci za miejsca postojowe

05 lutego 2018 | Prawo | Renata Krupa-Dąbrowska

Wspólnota mieszkaniowa ma prawo zmienić zasady korzystania z miejsc postojowych zawarte w umowach sprzedaży lokali oraz żądać od dewelopera zapłaty za to, że z nich korzystał.

Sąd Apelacyjny w Warszawie przesądził, że wspólnocie przysługuje od dewelopera przeszło 50 tys. zł wynagrodzenia za bezumowne korzystanie z miejsc postojowych przez pięć lat.

Problem z parkingiem pojawił się, kiedy wspólnota, która powstała w budynku wybudowanym przez dewelopera, postanowiła zmienić formę zarządzania nieruchomością i zrezygnowała z zarządu dewelopera, będącego wciąż członkiem tej wspólnoty (nie sprzedał wszystkich lokali). Nie podobało się jej również, że swobodnie dysponował on dużą pulą miejsc postojowych. Miał zaś do tego prawo, ponieważ przewidywały to umowy sprzedaży mieszkań. Zgodził się na to...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10969

Wydanie: 10969

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Monitor Księgowość i Podatki

Zamów abonament