Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Galerie dostosowują się do nowych wyzwań

23 lutego 2018 | Nieruchomości | Adam Roguski
W Galerii Platan w Zabrzu przybędzie 11 tys. mkw. – poza nowymi sklepami pojawią się strefy wypoczynkowa i coworkingowa oraz większy parking.
źródło: materiały prasowe
W Galerii Platan w Zabrzu przybędzie 11 tys. mkw. – poza nowymi sklepami pojawią się strefy wypoczynkowa i coworkingowa oraz większy parking.

Znaczna część oferty to efekt powiększania istniejących już obiektów.

Zasoby nowoczesnej powierzchni handlowej w Polsce w ub.r. przekroczyły 11,5 mln mkw. W zeszłym roku deweloperzy oddali do użytkowania około 360 tys. mkw. – tempo wzrostu było więcej niż skromne w porównaniu z sektorem biurowym czy niezwykle rozpędzonym magazynowym. W dodatku nowej podaży w ub.r. było o 15 proc. mniej niż rok wcześniej.

Około 16 proc. nowej powierzchni to efekt rozbudowy już istniejących obiektów.

Czas na modernizację

– Polski rynek nieruchomości handlowych, po okresie intensywnego wzrostu podaży, wchodzi w fazę rozwoju, w której coraz większą rolę będzie odgrywać odpowiednie zarządzanie istniejącymi obiektami, poprzez dbanie o atrakcyjność ich oferty i połączenie tradycyjnego sposobu robienia zakupów ze światem e-handlu – wskazuje Monika Janczewska-Leja, dyrektor działu doradztwa i wynajmu powierzchni handlowych Savills.

Zdaniem ekspertki powodów rozbudów lub modernizacji jest kilka. – Właściciele obiektów handlowych w wielu przypadkach chcą odświeżyć powierzchnie wspólne, by zwiększyć swoją konkurencyjność wobec nowo powstających obiektów lub po prostu odnowić starzejący się obiekt. W wielu przypadkach decydują się oni również zwiększyć ofertę rozrywkowo-gastronomiczną w odpowiedzi na aktualne trendy i oczekiwania klientów, chcąc tym...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10985

Wydanie: 10985

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Monitor Księgowość i Podatki

Zamów abonament