Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Firmy chcą zmian w systemie aktualizacji opłat

23 lutego 2018 | Nieruchomości | Renata Krupa - Dąbrowska
Spółka rewitalizująca Hotel Europejski chciała kwestionować zasadność podwyżki. Przegrała jednak przed sądem sprawę o termin wniesienia odwołania.
źródło: materiały prasowe
Spółka rewitalizująca Hotel Europejski chciała kwestionować zasadność podwyżki. Przegrała jednak przed sądem sprawę o termin wniesienia odwołania.

Z roku na rok gminy liczą coraz więcej za użytkowanie wieczyste.

Podwyżki rocznych opłat z tytułu użytkowania wieczystego komercyjnych gruntów wynoszą często grube miliony złotych. Nic więc dziwnego, że firmy walczą do upadłego, by ich uniknąć.

Eksperci uważają, że obowiązujący system aktualizacji rocznych opłat jest zły i warto go zmienić. Nie powinno być tak, że firmy są zaskakiwane horrendalnie wysokimi podwyżkami. – W takich państwach jak Niemcy, Słowenia czy Holandia opłaty za grunt ustala się na podstawie wartości nieruchomości wynikających z systemów publicznych, które są powszechnie dostępne. U nas tego nie ma – mówi Wojciech Nurek, rzeczoznawca majątkowy.

Do sądu i SKO

– Firma nie może wejść na stronę internetową urzędu miasta i sprawdzić, jak kształtują się w okolicy średnie wartości nieruchomości i ile w związku z tym będzie płacić za nieruchomość oddaną jej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10985

Wydanie: 10985

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Monitor Księgowość i Podatki

Zamów abonament