Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pierwszy zysk kopalni Silesia w tym roku

01 czerwca 2018 | Ekonomia
źródło: materiały prasowe

JAN MARINOV Prezes PG Silesia przekonuje, że czeski inwestor widzi potencjał w polskim rynku węgla. Dowodem jest zgoda na realizację w kopalni kluczowych inwestycji, w tym zakupu maszyn za ponad 100 mln zł.

 

Rz: Stery w Przedsiębiorstwie Górniczym Silesia, największej prywatnej kopalni węgla kamiennego w Polsce, przejął pan w marcu tego roku. Jakich zmian możemy się spodziewać w spółce?

Chciałbym kontynuować przyjętą politykę firmy, która zakłada dalsze umocnienie pozycji PG Silesia na rynku węgla kamiennego w Polsce. Już teraz nasza kopalnia jest jedną z najlepszych w kraju pod względem efektywności, a także używanego w niej sprzętu. Chcę utrzymać ten trend. Zależy mi także na tym, by cały czas podnosić poziom bezpieczeństwa pracowników – tutaj również niezmiennie nie widzę miejsca na kompromisy. W tym roku planujemy wydobyć około 3 mln ton węgla brutto, co daje nam około 1,6 mln ton czystego węgla. Zatem w tej kwestii nie przewidujemy jakichś większych zmian. Dla zapewnienia odpowiedniej ilości...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11065

Wydanie: 11065

Spis treści

Monitor wolniej przedsiębiorczości

Zamów abonament