Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jak wygrać ze smogiem? Debaty regionalne PKEE

01 czerwca 2018 | Ekonomia
Podczas regionalnej debaty PKEE w Jaworznie rozmawiano o ograniczaniu smogu w regionie
źródło: materiały prasowe
Podczas regionalnej debaty PKEE w Jaworznie rozmawiano o ograniczaniu smogu w regionie

MATERIAŁ POWSTAŁ PRZY WSPÓŁPRACY Z PKEE ŚRODOWISKO Mimo zakończenia sezonu grzewczego, smog nadal pozostaje problemem do rozwiązania. Doskonale wiedzą o tym mieszkańcy wielu polskich miast.

23 maja w Jaworznie odbyła się druga z cyklu debat regionalnych organizowanych przez Polski Komitet Energii Elektrycznej (PKEE): „Energetyka kocha czyste powietrze". Chociaż świadomość społeczeństwa w zakresie dbałości o jakość naszego powietrza z roku na rok rośnie, to wciąż widać wyraźną potrzebę pokazywania rzetelnej i wiarygodnej wiedzy na temat przyczyn smogu i realnych narzędzi do walki z tym niekorzystnym dla zdrowia zjawiskiem.

Pierwsza z debat odbyła się przed miesiącem w Grudziądzu. Kilka dni temu PKEE zaprosiła na kolejną – tym razem do Jaworzna, a w planie do końca bieżącego roku są jeszcze dwie debaty. Na tym jednak nie koniec. – Sektor energetyczny włącza się w walkę o czyste powietrze od wielu lat. Do tej pory podejmowane były głównie działania związane ze zwiększaniem efektywności bloków i dostosowywaniem do rygorystycznych standardów emisyjnych, ale widzimy, że konieczne jest również podniesienie świadomości społeczeństwa. Podczas serii debat regionalnych chcemy rozmawiać z Polakami o skutecznych metodach walki ze smogiem – podkreśla Tomasz...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11065

Wydanie: 11065

Spis treści

Monitor wolniej przedsiębiorczości

Zamów abonament