Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ciekawym wzorem wyróżnij firmę na rynku

26 października 2018 | Biznes i finanse | Michał Kołtuniak

Ponad milion złotych dofinansowania. Możliwość skorzystania z usług profesjonalnych studiów projektowych oraz pieniędzy na przeprowadzenie inwestycji. To wszystko zapewnia firmom działanie „Design dla przedsiębiorców".

Słowo design można najprościej zdefiniować jako wygląd przedmiotów użytkowych i projektowanie przedmiotów użytkowych (internetowy słownik języka polskiego PWN). Nieco szerzej, „jako termin odnoszący się do przedmiotów użytkowych i dzieł sztuki mogący oznaczać ich wygląd albo projektowanie. Design można zdefiniować jako ogół działań o charakterze kreatywnym, dotyczącym projektowania dóbr i usług, których celem jest tworzenie wartości dodanej z perspektywy klienta, firmy oraz w wymiarze całego kraju jego powstawania" (Wikipedia).

Tym, co najważniejsze dla każdego przedsiębiorcy to sposobność wykorzystania nowoczesnego wzornictwa do uatrakcyjnienia, a przede wszystkim wyróżnienia swoich produktów. Czasami mogą to być zmiany zasadnicze, wynikające z nadanych produktowi nowych zastosowań, ulepszeń wynikających ze zmiany stosowanych materiałów, a czasem naprawdę drobne, związane z kształtem lub barwami opakowania. Wprowadzenie jednych zmian może wymagać podjęcia działań inwestycyjnych i przygotowania się do produkcji zmodernizowanych produktów, w innych tylko podjęcia decyzji o zmianie (co wcale nie musi być proste, gdy właściciel firmy przywiązany jest do starych rozwiązań, a ktoś „obcy", z zewnątrz mówi mu, że trzeba wprowadzić nowe, ponieważ takie są trendy na rynku).

Będzie audyt

Jeżeli przedsiębiorca nie jest...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11190

Wydanie: 11190

Spis treści

Reklama

Zamów abonament