Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Tor przeszkód dla studentów na wózku

26 października 2018 | Kraj | Grażyna Zawadka
<Z ankiety NIK przeprowadzonej wśród 600 studentów wynika, że  nie odczuwają oni niechęci związanej z ich niepełnosprawnością, ale dokuczają im bariery utrudniające przemieszczanie się
źródło: Rzeczpospolita

Schody, wąskie drzwi, brak podjazdów – w połowie badanych uczelni występują bariery utrudniające życie niepełnosprawnym studentom.

 

Sytuacja niepełnosprawnych studentów na polskich uczelniach poprawiła się, jednak do ideału daleko. Studenci wciąż napotykają na nieprzyjazne budynki i utrudnienia w dostępie do pełnej oferty dydaktycznej – podaje NIK. Raport poznała „Rzeczpospolita".

– Mimo tych braków większość skontrolowanych uczelni nie wykorzystało w pełni środków przyznanych na bieżące wsparcie osób z niepełnosprawnościami – zaznacza Krzysztof Kwiatkowski, prezes Najwyższej Izby Kontroli.

Studiują chętnej

Obecnie ok. 2 proc. studentów to osoby niepełnosprawne – z chorobami przewlekłymi, trudnościami w poruszaniu się, problemami z widzeniem czy słuchem. Studia podejmują częściej niż kiedyś – np. dwie dekady temu stanowili tylko...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11190

Wydanie: 11190

Spis treści

Reklama

Zamów abonament