Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Potencjał ludzi siłą kancelarii

26 października 2018 | Biznes i finanse | Andrzej Czerski
źródło: materiały prasowe
<W tym roku  Kancelaria P.J. Sowisło&Topolewski S.K.A przeprowadziła się do nowej siedziby
źródło: materiały prasowe

PAWEŁ SOWISŁO Postrzegam rolę prawnika tak, że powinien on pracować dla każdego, kto tej pracy chce i potrzebuje, niezależnie od ustroju, niezależnie od okoliczności – mówi adwokat, założyciel i wspólnik zarządzający Kancelarii Adwokatów i Radców Prawnych P.J. Sowisło&Topolewski S.K.A.

Rz: Jak opisać mapę drogową tego „amerykańskiego snu", od jednego pokoju w listopadzie 1997 roku do Kancelarii, która zajmuje czołowe miejsca w różnych rankingach „Rzeczpospolitej" i „Gazety Prawnej"?

Paweł Sowisło: Zadecydowało tempo zmian gospodarczych i hasło premiera Tadeusza Mazowieckiego, żeby brać sprawy we własne ręce. Miałem 28 lat, to był doskonały moment, żeby zdać egzamin radcowski. Kiedy w 1997 roku z inicjatywy marszałka sejmu, radcy prawnego, Józefa Zycha, znowelizowano ustawę o radcach prawnych, to chcąc reprezentować przed sądem wszystkich potencjalnych klientów, musiałem zacząć wykonywać tzw. wolny zawód i założyłem kancelarię. Dokładnie, to był jeden pokój przedzielony ścianką działową i rozsuwanymi drzwiami, za którymi siedziała sekretarka, bo w pokoju siedziałem ja. Był listopad 1997 roku.

Dzisiaj jesteśmy największą kancelarią w Wielkopolsce i jedną z 15 największych w kraju. Liczba zatrudnionych osób: adwokatów, radców prawnych, doradców podatkowych nie odzwierciedla wszystkiego. Świadczy o potencjale intelektualnym i potencjale zawodowym. Dla mnie, jako założyciela i lidera takiego wspaniałego zespołu ludzi, ważne jest to, że dostrzegam różnice między usługą prawniczą, jaką świadczyliśmy na początku istnienia kancelarii, a tym, do jakiego stopnia...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11190

Wydanie: 11190

Spis treści

Reklama

Zamów abonament