Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jest jeszcze wiele do zrobienia, idziemy w dobrym kierunku

26 października 2018 | Walczymy ze smogiem
źródło: materiały prasowe

rozmowa | Piotr Siergiej, Polski Alarm Smogowy.

Tegoroczna jesień powitała nas słońcem.

Piotr Siergiej: I smogiem. Mieliśmy parę tygodni pięknej, bezwietrznej pogody, ale temperatury wieczorem i nocą mocno spadały, więc konieczne było dogrzewanie domów. Gdy 3,5 miliona kopciuchów ruszyło, to wszystkie stacje pomiarowe pokazały przekroczenia norm.

O problemie smogu słyszał już chyba każdy. Internet, prasa, radio, telewizja zarzucają nas informacjami o złej jakości powietrza, którym oddychamy. Słyszymy alarmujące dane. Ale co z tym robimy?

Ważne są działania wielopłaszczyznowe, na wielu poziomach: indywidualnym, gminy, miasta, województwa i państwa. Poczynając od najwyższego, dużą rolę odgrywają ministerstwa, które w ostatnim czasie wydały wiele ważnych rozporządzeń. Jedno z nich zakłada, że od 1 lipca 2018 r. nie można w Polsce sprzedawać pozaklasowych kotłów na paliwa stałe, dostępne mogą być tylko kotły klasy 5 lub lepsze. To zmiana w dobrym kierunku, jednak wymaga ona uszczelnienia, bo wciąż w niektórych dużych marketach budowlanych można kupić kotły...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11190

Wydanie: 11190

Spis treści

Reklama

Zamów abonament