Działania wciąż mało skuteczne
W Polsce wciąż nie można oddychać czystym powietrzem, jest jednym z najgorszych w Unii Europejskiej. Najwyższa Izba Kontroli alarmuje, że osiągnięcie wymaganych poziomów redukcji emisji szkodliwych składników do powietrza może w Polsce zająć w zależności od regionu od 24 do 100 lat.
NIK skontrolowała działania ministerstw: Środowiska, Energii, Przedsiębiorczości i Technologii, pięciu urzędów marszałkowskich oraz 13 urzędów miast i gmin w latach 2014–2017. Okazało się, że osiągnięcie wymaganych poziomów redukcji emisji wybranych substancji ze źródeł powierzchniowych może zająć województwom od 24 do niemal 100 lat.
Polskie powietrze w ogonie Europy
Zatrucie powietrza 11 szkodliwymi substancjami, w tym pyłem zawieszonym PM10, który przenika do płuc, pyłem PM2,5 – ten przenika także przez ściany naczyń krwionośnych, rakotwórczym benzo(a)pirenem oraz dwutlenkiem azotu było kontrolowane i monitorowane...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta