Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dobre powietrze w czterech kątach

26 października 2018 | Walczymy ze smogiem
źródło: Shutterstock

walka z zanieczyszczeniem | Przez rosnący poziom zanieczyszczeń w środowisku pogarsza się jakość powietrza, którym oddychamy, ale istnieją skuteczne sposoby, by we własnym mieszkaniu tworzyć zdrowy mikroklimat.

Z jednej strony mogą to być różnego rodzaju oczyszczacze powietrza czy klimatyzacja, a z drugiej jako ich uzupełnienie rośliny, które pomogą zadbać o jakość powietrza w domu.

Jeśli w mieszkaniu mamy wentylację grawitacyjną, powietrze dostaje się przez nawiewniki umieszczone w ramie lub skrzydle okna lub w ścianie. Aby ograniczyć napływ zanieczyszczonego powietrza tą drogą, można zastosować specjalne nawiewniki antysmogowe. Umieszczone w nich filtry pozwalają na zatrzymanie ok. 98 proc. pyłów zawieszonych PM 10. Można kupić nawiewniki antysmogowe do nowych okien pionowych albo do zastąpienia nawiewników w zamontowanym już oknie. Jeśli mamy w mieszkaniu wentylację to należy regularnie sprawdzać czy jest sprawna i czysta, dzięki temu możemy zapobiec...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11190

Wydanie: 11190

Spis treści

Reklama

Zamów abonament