Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Tworzymy rozwiązania, by na nich zarabiać

26 października 2018 | Ekonomia
źródło: materiały prasowe

WYWIAD | Jarosław Broda
wiceprezes ds. zarządzania majątkiem i rozwoju, 
Tauron Polska Energia

W strategii zapowiadają państwo osiągnięcie 25 proc. przychodów spoza sprzedaży energii. Podtrzymujecie ten cel?

Realizacja celu 25 proc. przychodów ze sprzedaży z innych źródeł niż sprzedaż energii jest możliwa do zrealizowania, choć bardzo ambitna. Uważam, że jej realizacja jest koniecznością wobec gwałtownych zmian zachodzących w technologiach rozproszonego wytwarzania energii i zachowaniach naszych klientów. Żyją oni w świecie cyfrowym i stają się coraz bardziej partnerami, a nie tylko odbiorcami energii.

Aby ten cel zrealizować, konieczne jest jednak spełnienie kilku warunków. Pierwszym jest doskonała znajomość technologii, tych, które dopiero się tworzą lub zaczynają zdobywać rynek. Do tego służą też nasze programy scoutingowe, takie jak Pilot Maker. Drugim – umiejętność budowania i wdrażania nowych modeli biznesu. W tym celu stworzyliśmy zespół ludzi pracujących w spółce Magenta. Efektem ich działań jest nasza oferta produktów w e-mobility i projekt rozwoju naszej sieci światłowodowej. Podobną rolę pełni fundusz CVC, który – mam nadzieję – rozwinie i sprzeda jedną z przyszłych linii biznesowych.

Chodzi także o strukturalne podejście do innowacji gwarantujące skuteczne generowanie nowych rozwiązań nie przypadkiem, ale jako wynik pracy systemu. Jego podstawą jest strategiczna agenda badawcza. Konieczna jest też zmiana...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11190

Wydanie: 11190

Spis treści

Reklama

Zamów abonament