Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zdecydowanie stawiamy na polski rynek handlowy

26 października 2018 | Nieruchomości | Adam Roguski
źródło: materiały prasowe

Jacek Bagiński | Wiceprezes EPP ds. finansowych

Rz: Postawiliście na nieruchomości handlowe w Polsce. Jak dużo można na nich zarabiać – jaki zwrot dla akcjonariuszy wypracowaliście od wejścia na giełdę w Johannesburgu latem 2016 r.?

Jacek Bagiński, wiceprezes EPP: Nasza spółka działa w formule REIT-u, co oznacza, że większość zysków wypracowanych z najmu przeznacza na wypłatę dywidendy.

Aktywa, które nabywamy, mają średnią dochodowość rzędu 6,8–7,3 proc. i, w zależności od sposobu finansowania transakcji, stopa zwrotu z kapitału własnego z inwestycji może dochodzić do wartości dwucyfrowych.

Inwestorzy, którzy teraz nabywają akcje EPP, mogą oczekiwać dywidendy na poziomie około 9–10 proc. W I półroczu zysk na akcję w wzrósł o 12 proc. do 5,82 eurocentów, dzięki czemu jesteśmy na dobrej drodze do osiągnięcia naszego celu w postaci wypłaty dywidendy za pełny rok na poziomie 11,6–11,8 eurocentów na papier.

Jaki jest potencjał rozwoju polskiego sektora handlowego – skoro tyle słyszy się choćby o wzroście znaczenia e-commerce czy nasyceniu rynku dużymi galeriami, pojawiło...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11190

Wydanie: 11190

Spis treści

Reklama

Zamów abonament