Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nie brakuje Dulskich wśród prawników

06 listopada 2018 | Rzecz o prawie | Joanna Parafianowicz

Przedstawiciele środowisk prawniczych, w szczególności tych, do których dostęp został w ciągu ostatnich lat nieco poluzowany, dość często zauważają, iż zarówno adwokaci, jak i radcowie prawni oderwali się w pewien sposób od tradycyjnych wartości, a nawet – jak twierdzą niektórzy –doszło wśród nich do upadku obyczajów.

W wielu wypadkach owa przykra diagnoza wynika z przekonania, że za dewaluacją pojęcia „etyka" stoi de facto zwiększenie stanu liczebnego obu samorządów oraz napłynięcie osób, które nie ukończyły aplikacji lub w jej toku nie miały wsparcia patrona. Tymczasem choćby pobieżna analiza zachowań prezentowanych niekiedy przez zawodowych pełnomocników wskazuje, że z etyką – w jej codziennym rzemieślniczym wymiarze – bywa krucho niezależnie od daty uzyskania przez adwokata lub radcę prawnego wpisu na listę.

Kontakt ze stroną z pominięciem jej pełnomocnika, wysłanie do przeciwnika procesowego pisma informującego o uprawomocnieniu się wyroku pomimo wniesionej apelacji, nagrywanie rozmów bez...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11198

Wydanie: 11198

Spis treści

Opinie

Zamów abonament