Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Gorzka druga tura dla PiS

06 listopada 2018 | Kraj | Michał Kolanko
źródło: Rzeczpospolita

Wynik wyborczej dogrywki mocno rozczarował partię rządzącą. Oczekiwania były większe.

Z 649 miejsc, gdzie 4 listopada toczyła się II tura wyborów samorządowych, dla PiS liczyło się kilka. I to nie dużych miast, jak Kraków czy Gdańsk, ale tych średniej wielkości. Jednak tylko w Chełmie (woj. lubelskie) prezydentem został kandydat Zjednoczonej Prawicy. Wyścig o prezydencki fotel wygrał 27-letni Jakub Banaszek z partii Porozumienie Jarosława Gowina. Poza tym sukcesem PiS nie zdobyło władzy w żadnym mieście średniej wielkości. Dlatego ten wynik i kampania Banaszka będą poważnie brane pod uwagę na Nowogrodzkiej jako element dyskusji o tym, co się sprawdziło, a co nie.

– Nastroje ogólnie są średnie. Nie taki miał być ostateczny wynik – przyznaje nasz rozmówca z Nowogrodzkiej i wskazuje, że bardzo liczono na zwycięstwa w Tarnowie, Radomiu czy Siedlcach. – Na analizy przyjdzie jeszcze czas. Na razie koncentrujemy się na rozmowach w sprawie władz w sejmikach wojewódzkich – tłumaczy i dodaje, że do nowego otwarcia po wyborach samorządowych i do ewentualnych zmian w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11198

Wydanie: 11198

Spis treści

Opinie

Zamów abonament