Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Radni mogą wykonywać swoje obowiązki dopiero po ślubowaniu

06 listopada 2018 | Dobra Administracja | Anna Puszkarska

Przed przystąpieniem do wykonywania mandatu radni i wójt składają ślubowanie. Odmowa złożenia ślubowania powoduje wygaśnięcie mandatu.

- Osoba wybrana na radnego, z niezależnych od siebie przyczyn, nie będzie mogła wziąć udziału w pierwszej sesji nowej rady gminy. Czy w takim przypadku będzie mogła wykonywać uprawnienia radnego dopiero po złożeniu ślubowania na kolejnej sesji?

Tak.

Zgodnie z art. 20 ust. 2 ustawy o samorządzie gminnym (dalej u.s.g.) pierwsza sesja nowo wybranej rady gminy jest zwoływana przez komisarza wyborczego na dzień przypadający w ciągu 7 dni po upływie dotychczasowej kadencji rady. Radni obecni na pierwszej sesji złożą na niej ślubowanie. Natomiast radni nieobecni na pierwszej sesji rady gminy, a także radni, którzy uzyskają mandat już w czasie trwania kadencji,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11198

Wydanie: 11198

Spis treści

Opinie

Zamów abonament