Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Handel węglem już na nowych zasadach

06 listopada 2018 | Ekonomia
Emisje z domowych pieców są główną przyczyną smogu
źródło: Rzeczpospolita
Emisje z domowych pieców są główną przyczyną smogu

Ochrona środowiska | Normy jakości dla węgla nie pozwolą pokonać smogu w tym sezonie grzewczym. Według ekspertów jesteśmy dopiero na początku drogi do znaczącej poprawy jakości powietrza. Barbara Oksińska

 

Długo oczekiwane przepisy o normach jakości dla paliw stałych, które mają być głównym orężem w walce ze smogiem, wreszcie weszły w życie. I od razu spowodowały zamieszanie na składach węgla. Wielu spośród 10 tys. sprzedawców czarnego paliwa zupełnie nie przygotowało się na zmiany, inni nie zdążyli dostosować się do wszystkich. Według ekspertów ten sezon grzewczy dla walki ze smogiem i tak jest już stracony, a jeśli nie przyspieszymy działań, to na znaczącą poprawę jakości powietrza będziemy musieli czekać długie lata.

To nie żarty

W poniedziałek od rana Łukaszowi Horbaczowi, prezesowi Izby Gospodarczej Sprzedawców Polskiego Węgla, urywa się telefon. Dzwonią dystrybutorzy z całej Polski. Są nowe przepisy, to są i problemy.

Do klientów detalicznych, a więc tych, którzy surowiec spalają w domowych piecach albo małych instalacjach o mocy cieplnej do 1 MW, może trafić tylko węgiel o określonej jakości. Każdy z tych klientów musi też otrzymać od sprzedawcy nowy dokument – świadectwo jakości surowca. Dzięki niemu dowie się, jakie parametry ma surowiec, który wrzuca do pieca. To przełom w handlu węglem w Polsce. Nowych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11198

Wydanie: 11198

Spis treści

Opinie

Zamów abonament