Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Architekci i inżynierowie: odżył konflikt interesów

06 listopada 2018 | Prawo | Renata Krupa-Dąbrowska

Projekt Nie każdy może kierować budową – protestują przedstawiciele jednej grupy zawodowej przeciw zmianom przyznającym takie uprawnienia drugiej grupie.

 

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju planuje zmiany w zasadach funkcjonowania zawodu architekta i inżyniera budownictwa. Obecnie pracuje nad dwoma projektami w tej sprawie. Przeciwko zmianom protestują inżynierowie. Spodziewali się jedynie realizacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego z lutego 2018 r., a ministerstwo idzie znacznie dalej.

Trybunał uznał za niekonstytucyjne dwa przepisy. Po pierwsze, art. 16 pkt 3 prawa budowlanego, który przekazywał do uregulowania w rozporządzeniu zakres uprawnień budowlanych, w tym ich ograniczenia. Po drugie, § 22 pkt 1 rozporządzenia w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie wraz z załącznikiem określającym wymagania dla specjalności kolejowej.

– Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju chce uregulować zawód inżyniera budownictwa i architekta w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11198

Wydanie: 11198

Spis treści

Opinie

Zamów abonament