Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zakresu obowiązków Beaty Szydło nie ma nawet na papierze

06 listopada 2018 | Kraj | Wiktor Ferfecki

Wicepremier ds. społecznych jest jedynym członkiem gabinetu Mateusza Morawieckiego, który nie dostał wykazu swoich zadań.

Pod koniec października kolumna, którą poruszała się wicepremier Beata Szydło, miała kolizję w Imielinie w woj. śląskim. Działo się to w czwartek w środku dnia, a wicepremier jechała już do rodzinnych Brzeszcz. Jaki ma zakres obowiązków, skoro tak szybko może rozpocząć weekend? Z ustaleń „Rzeczpospolitej" wynika, że formalnie ich nie posiada. Premier Mateusz Morawiecki nie wydał bowiem rozporządzenia w sprawie jej szczegółowego zakresu działania.

Takie dokumenty wydał odnośnie do pozostałych członków rządu. Większość z nich to ministrowie z teką, więc premier określił przysługujące im działy administracji z instytucjami, które nadzorują. Przykładowo, rozporządzenie dotyczące wicepremiera i ministra kultury Piotra Glińskiego przewiduje, że kieruje on działem „kultura i ochrona dziedzictwa narodowego"...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11198

Wydanie: 11198

Spis treści

Opinie

Zamów abonament