Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Budowa mieszkań socjalnych bez prawa do odliczenia VAT

06 listopada 2018 | Dobra Administracja | Janina Fornalik

Gminie przysługuje prawo do pełnego odliczenia podatku VAT z tytułu ponoszenia wydatków na media, gdyż w całości będą one przedmiotem odsprzedaży na rzecz najemców lokali socjalnych.

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (dyrektor KIS) w interpretacji z 31 lipca 2018 r. (sygn. 0115-KDIT1-1.4012.325. 2018.2.MN) rozstrzygnął kwestię możliwości odliczenia VAT w związku z budową mieszkań socjalnych. Wniosek o interpretację złożyła gmina, będąca czynnym podatnikiem VAT, która jest stroną porozumienia gmin na rzecz przygotowania i realizacji projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. W tym celu lider projektu zawarł z urzędem marszałkowskim województwa umowę na dofinansowanie. Inwestycja obejmuje rozbudowę i przebudowę budynku gminy, w wyniku których powstanie dostępna nieodpłatnie świetlica wiejska, mieszkania socjalne oraz garaż, który zostanie oddany w użyczenie OSP. W ramach robót budowlanych wykonane zostaną m.in. roboty ziemne, fundamenty, izolacje przeciwwilgociowe, docieplenie budynku oraz...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11198

Wydanie: 11198

Spis treści

Opinie

Zamów abonament