Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Blockchain pomoże zwiększyć konkurencyjność

06 listopada 2018 | Rzeczpospolita Cyfrowa
nowe sektory sięgają po technologię
źródło: Rzeczpospolita
nowe sektory sięgają po technologię

Patronat „rz" Instytucje publiczne coraz chętniej sięgają po nową technologię, co powinno zachęcić do niej także przedstawicieli biznesu.

 

Gospodarka w przyszłości będzie znacznie bardziej zdecentralizowana, wszyscy już słyszeliśmy historie o robotach z portfelami czy dronach, które będą odpowiadały za ostatnią część transportu towaru do klienta. Jednak docierają do nas w sposób losowy, nie prowadzą do zrozumienia, co to oznacza dla nas i gospodarki – mówiła podczas jednego z wystąpień Bettina Warburg, prezes Animal Ventures, agencji innowacji koncentrującego się na wspieraniu i edukowaniu startupów. Będzie jednym z głównych spikerów podczas łódzkiego Impact Fintech'18 pod koniec listopada. – Takie podejście do innowacji ma prosty powód, używamy tej samej części mózgu do myślenia o przeszłości co do prognozowania, zatem w pewnym stopniu utknęliśmy. Dlatego nie rozumiemy innowacji. Ale to zaczyna się właśnie zmieniać – dodała.

Coraz więcej mówi się o technologii blockchain, ale wciąż w kontekście globalnego boomu na kryptowaluty. Choć te dwa tematy są związane ze sobą nierozerwalnie, to jednak nie można sprowadzać blockchain tylko do alternatywnych walut. – W finansach blockchain pozwala zdecentralizować system, nie potrzebujemy banków, gwarantem transakcji są wszyscy uczestnicy systemu –...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11198

Wydanie: 11198

Spis treści

Opinie

Zamów abonament