Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Łukaszenko otwarty na rosyjskich żołnierzy

06 listopada 2018 | Świat | Rusłan Szoszyn

Prezydent Białorusi sugeruje, że w kraju może pojawić się stała rosyjska baza wojskowa, jeżeli Polska rozmieści amerykańską.

Tradycyjnie białoruski przywódca zabiera głos w ważnych geopolitycznych sprawach przy okazji spotkań z pracownikami fabryk lub zwiedzania prowincji. W niedzielę odwiedził mieszkańców Bałbasowa, niewielkiej miejscowości w obwodzie mohylewskim na wschodzie kraju. Rządzący od ćwierćwiecza białoruski prezydent uznał, że to najlepsze miejsce, by zabrać głos w sprawie planowanego rozmieszczenia amerykańskiej bazy w Polsce.

Mieszkańcom Bałbasowa zdradził szczegóły swojej rozmowy z szefem polskiej dyplomacji Jackiem Czaputowiczem, który w ubiegłym tygodniu odwiedzał Mińsk. W białoruskiej stolicy odbyło się tegoroczne posiedzenie Grupy Głównej Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa.

– Mówiłem ministrowi spraw zagranicznych (red. chodzi o Czaputowicza). Nie zamierzamy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11198

Wydanie: 11198

Spis treści

Opinie

Zamów abonament