Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nie można zwlekać z wydaniem paragonu

27 maja 2019 | Podatki i księgowość | Marcin Szymankiewicz

Od 1 maja 2019 r. przekazanie klientowi paragonu fiskalnego powinno nastąpić nie później niż z chwilą przyjęcia należności, bez względu na formę płatności.

Stosownie do art. 111 ust. 3a ustawy o VAT, podatnicy prowadzący ewidencję sprzedaży przy zastosowaniu kas rejestrujących są obowiązani drukować paragon fiskalny lub fakturę z każdej sprzedaży oraz wydać wydrukowany dokument nabywcy. Przepis ten nie zmienił się po 1 maja 2019 r. Zmieniły się natomiast przepisy wykonawcze precyzujące moment wydania.

Do 30 kwietnia 2019 r., stosownie do § 6 ust. 1 pkt 1 rozporządzenia ministra finansów z 14 marca 2013 r. w sprawie kas rejestrujących, podatnicy prowadzący ewidencję musieli wydawać nabywcy, bez jego żądania, paragon fiskalny.

Od 1 maja 2019 r., stosownie do § 6 ust. 1 pkt 1 rozporządzenia ministra finansów z 29 kwietnia 2019 r. w sprawie kas rejestrujących (dalej: rozporządzenie), podatnicy, prowadząc ewidencję, wystawiają i wydają nabywcy, bez jego żądania, paragon fiskalny podczas dokonywania sprzedaży, nie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11365

Wydanie: 11365

Spis treści
Zamów abonament