Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Łącząc siły z gigantem BLIK wyruszy w świat

27 maja 2019 | Ekonomia | Maciej Rudke
źródło: Rzeczpospolita

Autorski projekt polskich banków nawiązuje współpracę z Mastercard, który stanie się jego współwłaścicielem. Szykuje się także kolejna zagraniczna umowa dotycząca technologii.

 

Do końca czerwca ma zostać przeprowadzona transakcja między Mastercard a Polskim Standardem Płatności, w wyniku której światowy gigant zostanie akcjonariuszem PSP. Będzie miał w polskiej spółce jedną siódmą akcji – wynika z nieoficjalnych informacji „Rzeczpospolitej".

Najprawdopodobniej Mastercard obejmie nowe akcje PSP. Szczegóły warunków umowy są jeszcze negocjowane. Z naszych informacji wynika, że wycena PSP, bazująca na kwocie płaconej przez Mastercard, wyniesie około 500 mln zł. Ale rozmowy jeszcze trwają i ostateczna wycena może się nieco różnić.

PSP nie komentuje i nie ujawnia informacji dotyczących współpracy pomiędzy nią i jej partnerami. – O każdej takiej sytuacji będziemy informować wyłącznie w porozumieniu z zainteresowanymi podmiotami i tylko w momencie, kiedy możliwe będzie przekazanie informacji o faktach – dodaje biuro prasowe.

Akcjonariuszami tej powołanej w 2013 r. spółki (system BLIK działa od lutego 2015 r.) jest sześć banków: PKO BP, Santander Bank Polska, mBank, ING Bank Śląski, Millennium i Alior (każdy ma jedną szóstą kapitału; gdy dojdzie Mastercard, każdy z akcjonariuszy będzie miał jedną siódmą). BLIK-a oferują jednak niemal wszystkie duże banki w Polsce, ma do niego dostęp około 95...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11365

Wydanie: 11365

Spis treści
Zamów abonament