Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Lewica Razem wybrała o wiele trudniejszą drogę

27 maja 2019 | Wydarzenie | Zuzanna Dąbrowska
autor zdjęcia: Grzegorz Rutkowski
źródło: Rzeczpospolita

PiS zrobił więcej dobrego dla Polaków niż jakikolwiek rząd wcześniejszy. Ale też zrobił dużo więcej złego niż każdy wcześniejszy rząd – mówi Maciej Konieczny, 
z Lewicy Razem.

Lewica Razem ma potężną konkurencję, czyli Wiosnę Roberta Biedronia, która zabrała wam głosy i ludzi, liczyliście się wcześniej z takim niebezpieczeństwem?

Po wyborach samorządowych powiedzieliśmy jasno, że chcemy rozmawiać ze wszystkimi na lewo od PO–PiS, i że chcielibyśmy zbudować jak najsilniejszą lewicową listę. Wiosna Biedronia nie była zainteresowana. Po paru miesiącach, tak jak kiedyś wydawało mi się, że wiele nas łączy, to coraz bardziej rozumiem, dlaczego jednak nie idziemy razem.

Dlaczego?

Różni nas chociażby sposób robienia polityki. Dla nas najważniejsze jest to, że jesteśmy partią zwykłych ludzi i nie jesteśmy nikomu winni kasę: mamy transparencję finansową i nie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11365

Wydanie: 11365

Spis treści
Zamów abonament