Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Więcej zakazów dla osób pełniących funkcje publiczne

24 września 2019 | Dobra Administracja | Anna Puszkarska

Od 15 września m.in. samorządowcy, kierownicy w urzędach państwowych nie mogą pełnić dodatkowych funkcji związanych z działalnością gospodarczą.

Wprowadzone uzupełnienia wynikają z ustawy z 21 lutego 2019 r. o zmianie ustawy o zasadach zarządzania mieniem państwowym oraz niektórych innych ustaw. Znowelizowano nią m.in. ustawę z 21 sierpnia 1997 r. o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne (dalej o.d.g). Przepisy o.d.g. określają ograniczenia w prowadzeniu działalności gospodarczej m.in. przez: dyrektorów i naczelników wydziałów w urzędach naczelnych i centralnych organów państwowych, dyrektorów generalnych urzędów wojewódzkich, a także samorządowców – np. wójtów (burmistrzów, prezydentów miast), zastępców wójtów, skarbników i sekretarzy gmin, kierowników jednostek organizacyjnych gminy, osoby zarządzające i członków organów zarządzających gminnymi osobami prawnymi, a także inne osoby wydające decyzje administracyjne w imieniu wójta. Przepisy ustawy z 21 lutego 2019 r....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11466

Wydanie: 11466

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament