Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Sześć milionów kur tuż za płotem

24 września 2019 | Prawo co dnia | Renata Krupa-Dąbrowska

Fermy hodowlane i spalarnie śmieci będą mogły być lokalizowane bliżej domów. To niebezpieczne – uważają ekolodzy.

Ekolodzy alarmują. Dziś zaczną obowiązywać przepisy, dzięki którym w pobliżu domów będą mogły powstawać uciążliwe inwestycje, takie jak fermy na miliony kur, hodowle tysięcy tuczników czy też spalarnie śmieci. Do Komisji Europejskiej wpłynęła już skarga ekologów.

Zostali wykluczeni

Chodzi o nowelizację ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko. Od początku prac nad zmianami rządowej nowelizacji towarzyszą protesty organizacji ekologicznych oraz rzecznika praw obywatelskich. Ich zdaniem dzięki niej łatwiej będzie można budować uciążliwe inwestycje.

Od dziś zmieniają się zasady określania obszaru oddziaływania takiego przedsięwzięcia. Stosuje się kryterium odległościowe wynoszące 100 m.

– To bardzo niebezpieczne rozwiązanie. Przy wydawaniu decyzji środowiskowej bierze się teraz pod uwagę teren, na którym będzie realizowane przedsięwzięcie,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11466

Wydanie: 11466

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament